Mistrovství a Veteraniáda ČR štafet a klubů, 5.-6.10.2019, Tis u Blatna

Vrchol letošní sezóny pro štafety a kluby mistrovství ČR proběhlo o tomto víkendu u obce Tis u Blatna. Pořadatelé po oba dva dny připravili tratě v místním terénu, který byl bez velkých výškových převýšení, ale s množstvím skal, kamenů, balvanů, s mnoha porostovými detaily a s celkem hustou sítí cest. Náš oddíl jsme přihlásili do sobotní tříčlenné štafety ve složení Švarc, Zabořil, Zabořilová a do nedělního klubového závodu Švarc, Švarcová, Zabořilová, Zabořil a původně zamýšlený Filip Stárek, který kvůli  zranění oka nakonec nenastoupil. A ač na sobotu byla v roli případného náhradníka Lenka Švarcová, tak na neděli jsme tímto luxusem již nedisponovali a tak jsme po odstartování závodu řešili co a jak. Nikdo nebyl volný a nakonec jsme se rozhodli, že Romča poběží třetí a čtvrtý úsek, které byli o něco kratší a já pak budu finišovat v delším závěrečném. A jak jsme vymysleli, tak jsme zrealizovali, přestože vypadalo dost kuriozně předání třetího a čtvrtého úseku, kdy jsem Romaně vyměnil čip, dal napít a ona vyběhla vstříc dalšímu dobrodružství. Pro jistotu jsem upozornil na toto pořadatele, ale ty by to zajímalo pouze v případě medailového umístění. A tak jsme si doběhli pro solidní 31.místo, tedy v polovině startovního pole. Sobotní štafeta díky chybě Jirky s dvojí sběrnou kontrolou (pořadatel použil kontrolu 100 a také 150, ale samozřejmě v regulérní vzdálenosti a Jirka si to nepohlídal) bohužel byla diskvalifikována, ale pokud jsme si tak nějak spočítali časy vycházelo nám asi 25.místo. Každopádně jsme si atmosféru po oba dva dny užili, zazávodili jsme si a poznali nové terény. Počasí přálo v podobě, že nepršelo, ale jinak v sobotu chladno, vítr, cca 8stupňů a v neděli se to zlepšilo na méně větrno a občas sluníčko.

Jinak Anička Zabořilová běžela za výběr Ještědské oblasti, v sobotu ve štafetě byla 7. (kategorie D12) a v nedělním družstvu v kategorii DH14 na 4. místě, pouhých 6sekund za bronzem. Výborný výsledek.

Vojta Zabořil, ač turnovský závodník, ale jenišovický odchovanec a také syn, doběhl v sobotu se štafetou na 11.místě (kategorie H18) a v neděli, kdy rozběhl úžasně družstva a do posledního člena klubu (7-členný tým, 4 kluci, 3 holky) bojovali o medaili, byli i ve vedení, ale nakonec dokončili na 5.místě. Opět úžasný super výsledek, který po čase bude mít pro ně třebas cenu „zlata“, protože konkurence je opravdu nabitá a doběhnout pro medaili není vůbec jednoduché.

Takže z rozličných pohledů bezva úspěšný víkend…