Mistrovství Polska v OB 19.09.2015 – Jakuszyce, Polsko

Mistrovství Polska se stalo lákadlem pro Romanu Zabořilovu a tak jsme se vydali autem směr Harrachov-hraniční přechod-Jakuszyce, což bylo necelých 50km od Jenišovic. Zahraniční závodníci startovali v samostatných kategoriích, ale tratě měli shodné s Polskými, takže bylo možné provést jednoduché porovnání, takže Romana byla v PK-K40, která odpovídala polské K40. Terény horské, velmi složité v mnohém možno přirovnat ke švédským lesům. Zajímavostí byla cesta na start dle předané minimapky s možností absolvování několika kontrol k seznámení s místními terény. Terénu odpovídali i výsledné časy. Zajímavostí bylo, že v Romanině kategorii jsou velké rozptyly časů u závodníků v první pětce, u nás je přeci jen zvyklá na těsné časy soupeřek na prvních pozicích.

Překvapením byla hustá síť cest v okolí, sloužící hlavně v zimě k běžkování-dle informací velmi dobře udržované, ale dá se odtud i hezky vyrazit na kolech do tohoto koutu Jizerek, což jsme po závodě také podnikli.

Výsledky kategorie K40, tak jak jsme Romanu jednoduše podle času zařadili mezi polské běžkyně: