Žebříček B-Čechy- SAXBO- 7. a 8.6.2014 – Mníšek-Fojtka

Žebříček B-Čechy(5. a 6. závod), 8. a 9. závod letního žebříčku JO mládeže a dospělých, Česko-saské dny orientačního běhu SAXBO 2014.
Závody proběhli v sobotu a neděli v Mníšku u Liberce v blízkosti přehrady Fojtka. Pořadatelé z OK Chrastava a spolupořádajících německých oddílů HSG Turbine Zittau, SG Zittau Süd připravili velmi náročné tratě, které ještě ztížilo velmi teplé slunné počasí po oba dny. Prostor závodu a organizace všeho na jedničku a k tomu krásná okolní horská příroda. Terén v lese náročný kamenitý s velkým převýšením. Cesty na start v teplém počasí a s nemalým převýšením(zvláště v neděli) zvýšili náročnost na fyzickou kondici závodníků.
Sobotní závod  na klasické trati se běžel na mapě Červená ruka (pro kategorie H/D16 – 40 v měřítku 1:15000, pro ostatní kategorie 1:10000) s účastí 1643 závodníků. Všichni, kteří závod absolvovali si zaslouží uznání. Náš oddíl byl zastoupen na „bedně“ Romanou Zabořilovou a to v kategorii D40B díky 3.místu. Gratulujeme…

Výsledky naleznete na Orisu zde
Nedělní závod na krátké trati probíhal na mapě Zaječí důl (1:10000) s účastí 1589 závodníků.
Všichni, kteří závod absolvovali si zaslouží uznání. Náš oddíl byl opět na stupních vítězů. Romana Zabořilová na 3.místě v kategorii D40B. Vojta Zabořil vyběhl skvělé 2.místo v kategorii H14C. Gratulujeme…

Výsledky naleznete na Orisu zde

Na závěr osobní poznámka k sobotní mapě pro kategorie H/D16 – 40 a P4 a to k povinnému měřítku 1:15000 pro klasiku, protože v tomto náročném teréně to nebylo to pravé ořechové.

Michal

Napsat komentář