Veteránský Ranking ČR-2021

 • Alespoň nějaká datová statistika tohoto roku. Konkrétně speciální veteránský ranking z Orisu, kde jsou jednotlivé závody bodovány podle zaběhnutého výsledku
 • A to přesto, že většina vás běhá pro hřejivý pocit v lese a příjemnou pohodu na shromaždišti…
 • Podrobnosti za co jste získali body najdete na Orisu/Ranking/Ranking Vetránů, samozřejmě platí, že málo absolvovaných závodů má nějakým způsobem vliv na celkový počet bodů

Pokračovat ve čtení „Veteránský Ranking ČR-2021“

Aktuální informace

 • Letošní sezóna dospěla pro většinu našich členů do finále
 • Můžeme se ohlédnout zpět a říct si, že se nakonec i přes různé složitosti podařila
 • Máme za sebou spoustu hezkých umístění a hlavně jsme si to myslím moc užili v lese… Jasně někdy to bylo lepší a někdy naopak…
 • Nezapomeňte na pohyb s úsměvem na tváři a brzy se zase uvidíme…

Anička Zabořilová a Matěj Kutek jsou Mistři ČR oblastních výběrů žactva 2021

V sobotu 18.9 připravili pořadatelé z OK99 Hradec Králové Mistrovství ČR v štafetovém závodě oblastních výběrů žactva ve Vysoké nad Labem. Naši odchovanci Anička Zabořilová i Matěj Kutek, kteří letos běhají již za Turnovský spřátelený oddíl, byli součástí osmičlenné smíšené štafety výběru Ještědské oblasti, která se stala Mistry České republiky. Oba dva na svém úseku posunuli štafetu na první místo, ale samozřejmě vítězství je týmová práce všech členů, na každém úseku je potřeba bojovat maximálně, ale zároveň udržet emoce a chladnou hlavu. Osmičlenné smíšené družstvo, kluci a holky ve věku do 12-ti a 14-ti roků, tvořili turnováci Prokop Tomášek, Franta Lamač, Anička Zabořilová, Matilda Tomášková a Matěj Kutek, kteří spolu se závodníky z Nového Boru (Bára Lamačová) a Liberce (Erik Heczko, Kája Kunášková) skvělým výkonem porazili výběr Prahy a Vysočiny. Celkem startovalo 36 štafet, tedy 288 mladých závodníků. Blahopřejeme.

Žákovský výběr Ještědské oblasti - Mistři ČR 2021

Závody – aktuální situace

Detailní informace o závodech naleznete prioritně přímo v ORISu, podle nich řešte budoucí přihlášky, řada závodů je zrušena.

Vzhledem k omezeným počtům závodníků sledujte dění a hlaste se včas, kapacita může být rychle po otevření přihlášek vyčerpána. Myslete už i na prázdninové závody, mnoho z nich je již naplněno.

Informace na našich oddílových stránkách a v Jeníkovi ohledně aktuálních přihlášek a závodů nemusejí být vždy aktuální, v textech se neobjevuje, že je závod zrušený, systém tuto informaci bohužel nepřebírá, je to patrné až v detailech závodu!

Vánoční bruslení – 23.12.2019, 8:00 – 9:00, Maškovka

Pozvánka na vánoční bruslení od turnovského oddílu: v pondělí 23. prosince máme zamluvený celý led na zimním stadionu v Maškovce od 8:00 do 9:00. Bruslení je určeno pro všechny žáky, děti, jejich rodiče i sourozence, následovat bude společná ochutnávka přineseného cukroví a v případě pěkného počasí i možnost proběhnutí s mapou po Maškovce. Akce je otevřena i pro oddíly SOK a JEN.

Tradiční halový orienťák o vánočních svátcích podle informací z Turnova nebude a náš oddíl také nic nepřipravuje.

A pokud se s vámi náhodou už do Vánoc a Silvestra neuvidím, přeji všem hezké a pohodové Vánoční svátky a do nového roku 2020 pevné zdraví, štěstí, spousty životní spokojenosti a radosti z pohybu třeba v lese při orienťáku…

Michal

Přihlašování na závody, pozdní i řádné přihlášky

Hlídejte si termíny přihlášek, pro lepší přehled je máte uvedené na našich stránkách v levém sloupci.

 • Pořadatelé nabízejí přihlášky po řádném termínu, ale zaplatíte zvýšené startovné, oddíl přispívá na žebříčkové závody 50%, ale ze základního startovného, ne ze zvýšeného. Jsou to samozřejmě vaše peníze, ale myslím, že je to zbytečné. Chápu, stát se to může a dodatečná přihláška na chtěný závod je východiskem.
 • Pokud se přihlašujete po řádném termínu, není možné jednou zadanou přihlášku nějak upravovat nebo mazat! V našem přihlašovacím systému to jde, ale neprojde to do Orisu! Oris má po řádném termínu uzamčenou editaci. Pokud něco budete potřebovat, kontaktujte pořadatele a požádejte ho svým jménem, registračním číslem, čipem.
 • Po řádném termínu přihlášek (ale i normálně) vřele doporučuji zkontrolovat přihlášení i v Orisu, najděte si konkrétní závod a podíváte se do přihlášených závodníků, zde se dá vybrat i náš oddíl zkratkou JEN. Pokud tam nejste musíte vyvinout nějaké úsilí o nápravu, minimálně mi dejte vědět, mohu to zkontrolovat, nebo zadat přímo do Orisu a nebo napsat pořadateli.
 • Pokud se přihlásíte po řádném termínu, musíte startovné zaplatit hotově při prezentaci a to v plné výši, oddíl už vám nepřispěje. Myslete na to a v tomto případě buďte aktivní, dejte také vědět zástupci oddílu. Oddíl provádí platby bankovním převodem k prvnímu řádnému termínu, pak již neprovádí kontrolu a neřeší ty co se přihlásí po 1.termínu!
 • Některé zvláště atraktivní závody mají omezenou kapacitu, berte to v potaz. Pokud je již obsazena a vy se přihlásíte v našem systému, tak to logicky neprojde, ikdyž se to v Jeníkovi tváří jako OK. Přihlašovací systém nemá pro takové případy zpětnou kontrolu, on jen data automaticky odešle do Orisu.
 • Počítače nám sice usnadňují život, ale jsou programovány a nastavovány lidmi, takže se chyba stát může, nic nefunguje na 100%…